De kleintjes van kat

Soms hebben de kleintjes van Kat zorgen. Gelukkig zijn er Kat en haar dierenvrienden. Die tonen de kleintjes dat ze niet alleen zijn. En ze leren hen eenvoudige trucjes aan om hun gevoelens een plaats te geven.

De mooie prent op de kaft, met de vijf katten op een dak, loopt door op de achterkant van het boek. Op de schutbladen vinden we een huizenrij. De illustrator neemt ons mee op wandel door Antwerpen. Er zijn herkenbare plaatsen als het MAS, het Havengebouw, het Centraal Station en andere. De katten zijn zeer divers en schattig voorgesteld. De expressie van de katten geeft duidelijk de inhoud van de tekst weer.  Jammer dat er een spin met zes poten opduikt.

De katten zijn allemaal verschillend en zo ook hun zorgen. Miep is bang in het verkeer en voelt zich onbegrepen. Mama kat vertelt haar over de egel die vroeger ook bang was. Hij heeft zijn stekels ontdekt, leerde met zijn angsten omgaan en ontdekte zijn eigen superkracht. Dat verhaal helpt Miep en haar angst vermindert. De taal is duidelijk en eenvoudig. Voor de onrust van Mop maakt mama Kat de vergelijking met het teveel aan energie en het warhoofd van duif. Ook de drang naar perfectie van spin en de hulpmiddeltjes van slak komen aan bod.

Achterin het boek vind je een QR code. Als je die scant krijg je extra info per kat en oefeningen. Ideaal om met kinderen over gevoelens te praten.  

Het boek is ook als e-book uitgegeven.